Kůň vám možná nepřečte noviny, ale rozumí celé vaší duši.
STATUS: V provozu (komix se připravuje).

Whisperring horses 16 díl - Pátek, část B

6. listopadu 2010 v 9:00 | Antík |  Whisperring horses
Jessice trvalo přesně dvě minuty, než se ztratila. Později z toho udělala svojí oblíbenou historku, ale momentálně jí do smíchu teda rozhodně nebylo. I když endurance nikdy nebyla z jejích vysněných disciplín, strašně moc toužila po úspěšném dokončení úkolu. Od startu vedle crossové dráhy vyrazila lehký klusem z mírného kopečka směrem k lesu. Narazila ale na hodně spletité rozcestí. Věděla, že musí jet rovně, ale problém byl v tom, že dvě cesty vedly rovně nebo se tak alespoň tvářily. A právě teď to vypadalo, že si vybrala tu špatnou, protože tahle jí prudce odkláněla doleva a to ve své trase rozhodně neměla. Věděla, že musí jet přece jenom docela rychle, ale teď zpomalila arabskou bělku pod sebou do plouživého kroku a beznadějně se rozhllížela kolem. Když se bude vracet, ztratí spoustu drahoceného času. Z téhle stezky se odpojovaly tři další, asi dvě přicházely v úvahu. Jess ale nechtěla znovu riskovat. A najednou si vzpomněla na jednu nesrovnalost. Vždyť to má být značené!! Měla poznat, že když jede takovou dobu bez značek, tak asi není něco v pořádku.. Faktem ovšem bylo, že ještě neviděla ani jedinou šipku. A v tu ránu si vzpomněla taky na další dvě věci. Na gpsku se koukala už před nějakou dobou a tak se na ni podívala znovu. ,,Ty kráme!" Jessie si chvilku prohlížela displej, který ji sem poslal a s nevalným nadšením zjistila, že se ta kraksna asi zasekla, protože pořád ukazovala stejný obrázek i stejnou pozici, ačkoliv už urazili několik set metrů. A pak přišla možnost poslední záchrany. Jess se proklínala že na to v tom stresu nepřišla dřív. Nicméně nikdy není pozdě zvítězit.

Ahoj Fly!
No konečně! Co to tu furt provádíš? Máš jet jinam! A já chci cválat! Už mě to nebaví!
Promiň, Fly. Já jsem tu poprvý a asi jsem se trochu ztratila. Hele, ráda ti vyhovím, ale fakt nutně potřebuju pomoct. Kudy-!
Odpovědí bylo Jessice prudké vytáhnutí otěží a rázná změna směru. Fly se absolutně vykašlala na cesty a spokojeně si to brouzdala křížem krážem pod větvemi stromů. GPSka se najednou probrala k životu a začala zběsile pípat vybočení z plánované cesty. Jess si jí nakvašeně odtrhla ze zápěstí a rázně stiskla tlačítko OFF. Prozatím jí strčila do kapsy u bundy.
A co ty tak vlastně děláš, Fly?
Já jsem skokan!
Em.. fakt? Ale mně říkali že-!
Tak já ti říkám že jsem zatraceně dobrej skokan.
O tom rozhodně nepochybuju, ale děláš přece vytrvalost, ne?
To si piš že dělám! Letos jsem dojela pěkně daleko! Mandy tvrdila, že 160 kilometrů!
Wow, to jsou závody na olympijské úrovni!
Nejsem žádný béčko, jak se ti tu snažím říct. Jsem Shagya Arab. Všichni mě maj rádi. Ale skáču ještě líp. Jenže Mandy se jasně hodila na vytrvalost a mě si koupili prostě jako endurance koně. Ani mě skoro nezkoušeli na nic jinýho! A víš co? Já ti to ukážu! Už brzo budem na hlavní trati. Kudy máme jet dál?
Éé..no..
Představ si to. Pak mi to pošli.
Paráda!! Tahle trať je absolutně super! Už jsem jí jela hodněkrát, ale stejně jí vždycky chci jet zas! Víš proč je super? Před půlkou je širokej potok. Když mi to někdo dovolí, vždycky přes něj skáču!
Z Fly čišela energie. I když Jess dostala prapodivný rozkaz "udržujte tempo, ale nezávoďte", na hlavní trati se s Fly nemusela ani domlouvat a už společně cválaly s větrem o závod. Zdálo se ale, že GPSka se tak snadno nevzdává a za chvíli i přes vypnutí začala něco zběsile ohlašovat. Jessie přešla do kroku, stejně byly obě poněkud zadýchané, a snažila se dostat dovnitř. Omylem přitom zlomila kus krytu, ale baterky nakonec vyndala. Jessica samozřejmě vůbec netušila, že zároveň zlomila i něco jiného...

,,No podívej se na to!" pan Nielson měl nohy hozené přes konferenční stolek, zaujatě sledoval barvičky na monitoru a nadšeně gestikuloval na hlavního stájníka. ,,Hele, nejdřív zpomaluje na rozcestí a vypadá to, že poslechla ten přístrojek. Pak jede furt dál. Vypadá to, že GPSka funguje přesně tak špatně, jak jsem jí naprogramoval. Ale podívej se, co dělá teď! Všichni až doteď zajeli sem, ty co měli míň štěstí tak sem, ale ještě nikdo mi to nekrosnul neznámym lesem přímo za nosem. A dívej na tohle. Musely klusat! V tom hustym porostu! To neni k uřízení! Fly by se musela řídit sama, aby se tím propletla. A znáš jí... je to potrhlej arab, vždyť jednou Mandy odvezla až k parkurový hale, kde vyrazila dveře a začala skákat přes všechno, co viděla.. A vždycky se všeho lekne a nikam nechce, absolutně nechápu jak mohla vlízt do lesa. Vzpomínáš si na minule? A koukej teď, tryskaj přes hlavní.. No a tady je ta zrádná křížovatka. 90% těch děcek co jsem tam poslal jely přesně rovně, tudy. Jenže ono je to kapku doprava. Čekal jsem že s Fly to bude na jistotu, s Mandy trénujou skoro pořád ta nalevo, navíc znáš přece přirozenej sklon koně chodit pořád doleva... Jenže oni se bez zastavení vydali dál! No a tohle je na tom nejlepší. Zlomila nám ten zatracenej mikročip!!! Až přijede, bude mít tak 50 minut. Ten čip potom snad dovedu spravit, takže se podíváme jak se vykoupe v našem studeňoučkym potůčku, trochu jí lituju, Fly do vody asi nedostane, ale teď nemůžem dělat nic. Nic nevidíme. Připravym novej. A ty víš co máš dělat."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jaké sedlo používáš?

Anglie 44.4% (4)
Western 11.1% (1)
Australské 11.1% (1)
Bezkostrák 11.1% (1)
Jiné 11.1% (1)
Co to je??? Jezdím přeci bez sedla! 11.1% (1)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama