Kůň vám možná nepřečte noviny, ale rozumí celé vaší duši.
STATUS: V provozu (komix se připravuje).

Whisperring horses 15. díl - Čtvrtek

3. listopadu 2010 v 16:00 | Antík |  Whisperring horses
Po včerejšku už si Jessica nebyla zdaleka tak jistá jako první dny. Spark jí dal co proto, ještě teď jí všechno bolelo, jak ho musela pořád brzdit. Včera odpoledne se dost zapojila do chodu stáje, zjistila, jak to tu chodí, kdy se krmí, odkud kam se zametá, kdy mají koníci volno. Právě teď stála před vchodem do hlavní stáje a trochu nervózně přešlápla, když viděla pana Nielsona ženoucího se po chodníčku mezi jízdárnami. ,,Em..dobrý den." Jak originální, ušklíbla se sama sobě Jess. ,,Ahoj! Byl jsem ještě něco upravit, pojď, půjdem pro koně." Jessie klopýtala za ním, tentokrát pro změnu vlevo. ,,Far Away?" pozdvihla trochu obočí, když se zastavili u boxu s tmavým koněm. ,,Doufejme že tam tě dneska neodveze," zasmál se pan Nielson, ,,Je to bratr Firea." ,,Ksakru." ,,Ale ne, je vychovanější a trochu starší. Jezdí hlavně cross country." ,,Takže to budeme trénovat dneska?" ,,Samozřejmě a teď běž rychle pro sedlo, nesmíme na dráze být moc dlouho, teď mají skoro všichni školu, ale později bychom jim tam překáželi."

Far Away byl z akčnějších koní, ale Jessica cítila, že ji respektuje a nikam ji neodveze. Jak tak jeho kopyta jemně křupala po písku, na kterém se společně rozehřívali, Jessie si s ním začala zlehka povídat. Během jízdy to neměla ve zvyku, rozhodně se nemohla soustředit na svojí správnou jízdu, různé pokyny trenéra a ještě myšlenky koně najednou, ale teď nedělali nic náročného, do zad jí lákavě hřálo sluníčko a Fary byl komunikativní koník. Ze zasnění jí vytrhl důrazný hlas pana Nielsona: ,,Tak fajn, trochu ti tam usíná, takže to teď dvakrát obcváláš, aby si Far prohlédl překážky. Dobře to tu zná, ale udělal jsem pár úprav na skocích, tak ať je připravený. Hop Faríku!!" Far Away měl pěkný klouzavý cval a dlouhý krok. Svým inteligentním pohledem si zvědavě prohlížel všechny ty klády, plůtky, vodní příkopy a podobné záludnosti. Jessica se na ně soustředila ještě víc. Hodně z těhle překážek si pamatovala z lekce, kterou jí hned první den udělil Fire, když s ní utekl, a okamžitě poznala, že se mnohé skoky podstatně snížily nebo zúžily. Ne že by to vadilo, ani tak nebude jednoduché je přeskočit, ale Jess měla ve Fara velkou důvěru. Byl bezpochyby hodně zkušený.
Bylo devět večer a Jess sebou vyčerpaně plácla na postel. Ani se nenamáhala si nejdřív sundat rajtky a převléct se do něčeho alespoň vzdáleně příbuzného pižamu. Čtvrtek byl dobrodružný až dost, uvažovala, když tupě zírala do stropu. A už jsem za polovinou. Jak si asi vedu? Jsem propadák? Vyhodí mě ještě dřív, než tu jezdit začnu? Nebo jsem nadějný talent? A co mi jde? Hm, moment, co mi ještě chybí?? Už jsem odjezdila parkur, drezuru, dostihovou přípravu a cross country. To všechno jakž takž znám. Ale mám jěště pátek, sobotu a část neděle. Jessica si vzpomněla na voltiž a musela se v duchu smát při představě, že by na koni prováděla všechny ty elegantní kousky. Zároveň dospěla k názoru, že to nezabere takového času, takže voltiž bude pravděpodobně až poslední den, v neděli. A jé, pak jí napadlo, že ještě nezkoušela žádné westernové disciplíny. No to zas dopadne, pomyslela si. Ve westernovém sedle seděla jen jednou, vlastně docela nedávno. Když byla poprvé tady, na One Clickovi. Trochu jí z toho sedla bolely nohy, ale člověk si asi zvykne, podobně se nejspíš cítí westernoví jezdci co si sednou do anglického sedla. A potom stále uvažovala a uvažovala, ale prostě si nemohla vzpomenout na tu poslední disciplínu. Věděla, že vozatajství se zkoušet nebude. A Pony sport je sice samostatný, ale vlastně je to zase parkur, drezura a tak. Vy už asi tušíte, jaká záludnost to bude, ale Jessie byla vyčerpaná z celého týdne a tak se na to nakonec vykašlala a s vypětím všech sil si došla vyčistit zuby. Možná je to dobře, kdyby totiž bývala zjistila, co jí čeká zítra, k nervovému zhroucení by asi neměla daleko...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 hry-online-zdarma-superhry hry-online-zdarma-superhry | Web | 26. srpna 2011 v 18:20 | Reagovat

Chceš vyhrát super telefon Nokia E7? Podívej se na http://raketka.cz/soutez-o-telefon-nokia-e7 a hlasuj(zabere to max 1 minutku) :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama